TANEČNÍ KURZY PRO DOSPĚLÉ

Skupinové kurzy pro taneční páry pod vedením profesionálních trenérů

Na skupinových lekcí je omezený počet tanečníků tak, abychom mohli přistupovat i v těchto lekcích ke každému páru individuálně.

Neformální taneční kurz, který Vás naučí tančit a ještě se při tom příjemně pobavíte.

Náš taneční kurz pro dospělé je úplně jiný než kurzy pro středoškoláky a mládež. Nemusíte ani chodit v obleku a společenské róbě, stačí jen pohodlné společenské oblečení a taneční boty.

V kurzu se naučíte výběr ze standardních a latinskoamerických tanců (3-4 z každé skupiny tanců) a budete-li chtít přibrat i další tance, můžete v kurzu pokračovat.

A vše, co se v jednotlivých lekcích naučíte si můžete přijít jednou za 14 dnů přijít vyzkoušet do naší TANČÍRNY v pátky od 19:30 do 23:00 hod., kde jsou rovněž přítomni Vaši lektoři a rádi Vám pomohou.

Taneční kurz pro dospělé se koná třikrát ročně: na podzim (od října do prosince), v zimě (od ledna do března) a na jaře (od dubna do května).

 

Kurz pro začínající taneční páry – základní taneční kurz

Je určen všem, kteří s tancem úplně začínají a nemají žádné zkušenosti nebo jen velmi malé, nebo těm, kteří se s tancem již seznámili a chtějí si vše od úplných tanečních základů zopakovat.

Kurz pro pokročilejší taneční páry – pokračující taneční kurz

Kurz je určen těm tanečníkům, kteří již absolvovali první kurz pro začínající taneční páry a chtějí se naučit další tance, které nebyly náplní prvního kurzu.

Taneční pro dospělé jsou určené všem zájemců o tanec bez věkového omezení.

Naši taneční lektoři jsou profesionálové v tanci i výuce.

Cena skupinových lekcí je na osobu nižší, poněvadž se všichni tanečníci účastní výuky společně.

 

 

Individuální lekce pro taneční páry s profesionálním trenérem

 • Pro začátečníky
   seznámení se základními principy tanců – rytmus, základní krok, postavení, držení, apod.
 • Pro pokročilé – rekreační aktivní tanečníci, hobby i sportovní tanečníci
  procvičování základních principů, nové figury, choreografie, obohacování sestav, technika provedení tanců atd. podle úrovně tanečníků
 • Cena individuálních lekcí je z důvodu individuálního přístupu mnohem vyšší než cena skupinových lekcí.

TANEČNÍ LEKCE pro sólo tanečnice

open class

LADIES LATINO

Latinskoamerické tance pro ženy

Proč tančit v páru, když si můžete krásně zatančit sólo? Zjistíte, že je to ještě větší zábava než společensky povinné taneční.

Při sólovém tanci je kladen důraz na technické provedení prvků, které vám zaručí zvládnutí charakteru jednotlivých tanců, pevnou stabilitu na parketu, orientaci v prostoru, koordinaci pohybů, a hlavně dokonalý prožitek každého pohybu. Při sólovém tanci se naučíte správnému držení a postavení těla, osvojíte si ladnou chůzi, svůdné pohyby paží a vlastně vše, co přispívá k atraktivitě jednotlivých tanců.

Jak probíhá lekce

 • Na lekcích se naučíte různé variace samby, cha-cha, rumby, paso doble a jive, pro dámy.
 • Začínáme základními kroky, které si brzy osvojíte a v dalších pokračovacích lekcích si vyzkoušíte i rozvinuté sestavy.
 • Seznámíte se, jak se tančí latinskoamerické tance v evropském stylu.

 

SALSA 

open class 

Pro nadšené tanečnice, které se chtějí něco nového přiučit a přitom i spálit kalorie a zpevnit postavu jsme připravili novou taneční, ale i kardio lekci.

Přijďte si zatančit vášnivou salsu v sólo variantě pro ženy!
Na lekcích si užijeme spoustu zábavy, odbouráme stres, dobijeme energii a vytvarujeme postavu!

 

 • SALSA
  … vášnivá a smyslná
  Salsa má původ na Kubě ve 30. letech 20. století. Postupným šířením po Latinské Americe se vyvíjela v každé zemi trochu odlišně. Dnes tak existuje mimo jiné např. salsa kolumbijská či portorická. Taneční styly salsy se přitom neustále dále vyvíjejí.
  Po r. 1960 v souvislosti s kubánskou emigrací do USA si tento tanec získal své příznivce také na Miami, v Los Angeles, New Yorku a dalších městech. V současnosti patří mezi oblíbené verze vedle tradiční kubánské salsy také Mambo on 2 či tzv. Rueda de Casino.

 

 • BACHATA
  … romantická
  Bachata vznikla v Dominikánské republice počátkem 20. století. Texty bývají smutné, romantické,
  většinou o příbězích ze života na chudinských předměstích. Bachata svou uvolněností zpočátku pohoršovala vyšší společenské kruhy, a proto podléhala přísné cenzuře. Od 60. let se zájem o tento tanec rozšiřuje za hranice Dominikány a v 80. letech už je oblíbený napříč společností. V 90. letech se o popularizaci bachaty zasloužil mj. Juan Luis Guerra, skupina Aventura a Frank Reyes.

 

CONTEMPORARY DANCE

open class

Moderní výrazový tanec pro ženy i pro muže

Contemporary je taneční styl určený pro divadelní scénu, nemá žádná striktní pravidla ani omezení. Cílem tance je vyjádření příběhu, myšlenky nebo pocitu. Většinou postrádá strnulé pózy, důraz je kladen na plynulý tok pohybů, přirozenost a originalitu pohybového vyjádření.

V poslední době má i velké rozšíření mezi tanečními soutěžemi, ve kterých se pohybuje na velmi vysoké úrovni.

Důraz je kladen především na duševní dění – pocity, myšlenka – a to je přenášeno do pohybu. Hudba bývá většinou pochmurná a smutná, ale jsou výjimky, u kterých to je naopak nebo méně znatelné. Tzv. improvizace k scénickému tanci je libovolný tanec, který tanečník vymýšlí za pochodu. Tanečník by se měl do hudby zaposlouchat a sám zjistit, jaké pohyby se k hudbě hodí.

Dá se tančit ve skupině. Různé efekty například v řadách napomůžou k vyjádření pocitů a diváka to více pohltí. U tohoto tance, nezáleží jen na taneční stránce, ale i herecké. Herec nemluví, ale tancuje. V moderním tanci se často používají pohyby na zemi, které i ve stoje musí být výrazové a vyžadují ohebnost. Tanečníci scénického tance tancují často bosi. Jejich gesta jsou svým způsobem stejně výmluvná jako v baletu. Pohyby vymýšlí choreograf, který hraje velikou roli. Je něco jako skladatel v hudbě nebo malíř ve výtvarném umění, ale na rozdíl od nich pracuje s živými lidmi.

Kombinuje techniku baletu a moderních tanečních technik, především zakladatelky tohoto stylu Isadory Duncan, dále pak techniky Marty Graham, José Limóna, Lestra Hortona, Merce Cunninghama a jejich následovníků, kteří jejich odkaz dále rozvíjí.

 • Náplň lekce
 • Lekce začíná rozcvičením a protažením celého těla.
 • Práce s těžištěm, jeho posuny mimo osu při rotacích a skocích.
 • Velká pozornost se věnuje zvládání pohybu na zemi (floorwork) – kontrolované pády a převaly, přechody ze stoje na zem a opačně atd.
 • Výuka sólových nebo párových improvizací.
 • Konkrétní styl lekcí Contemporary Dance je zásadně ovlivněn osobností každého lektora.

 

 • Komu je lekce určena
 • Pro začátečníky a mírně pokročilé, kteří nesledují profesionální cíle, je důležitý zejména intenzívní prožitek z pohybu a hudby, která není v tomto případě nijak stylově omezovaná, jak tomu bývá u jiných tanečních stylů (Jazz, Street, Salsa apod.).
 • V contemporary je důležitá technická všestrannost tanečníka, jeho obratnost, fyzické dispozice, na jejichž rozvoji pracuje, a hlavně schopnost vyjádřit náladu tance, vcítit se do hudby a objevovat nové možnosti pohybu v tanci.

PRO-AM 

profesionální tanečník/ce a amatérský/á partner/ka

Pokud nemáte tanečního partnera do páru, zatančete si s profesionálním tanečníkem.

Dostanete se do rukou profesionála, který se vám plně věnuje a rozvíjí s novou a novou lekcí základní kroky, zdokonaluje techniku, vytváří divácky atraktivní a tanečně zajímavé variace. Po několika hodinách zjistíte, že náplň výuky je natolik pestrá, že budete tančit a učit se žhavým novinkám po několik dlouhých let …

 

 • Skupinové lekce Pro-Am pod vedením profesionálních trenérů

Skupinové lekce Pro-Am jsou vedeny profesionálními trenéry. Na skupinových lekcí dodržujeme vždy omezený počet tanečníků tak, abychom mohli přistupovat i v těchto lekcích ke každému páru či jednotlivci individuálně, každému poradíme, každého opravíme, nikoho nepřehlédneme.

 • Individuální lekce Pro-Am pod vedením profesionálního tanečního partnera

Procvičování základních principů, nové figury, choreografie, obohacování sestav, technika provedení tanců atd. jen se svým profesionálním tanečním protějškem.

 • Practice Pro-Am pod vedením profesionálního tanečního partnera

  Procvičování tanečních choreografie se svým profesionálním tanečním protějškem formou simulace taneční soutěže. Tančí se společně celý soutěžní repertoár, vždy po 1 min. 45 sekundách každý tanec.

TANEČNÍ KURZ NA MÍRU

Ideální způsob jak s přáteli zažít něco nového a přitom se skvěle bavit.

Vaši uzavřenou skupinu naučíme tančit všechny obvyklé tance dle vašeho přání a představ.

Je možné si vybrat:

 • plnou nabídku všech standardních a latinskoamerických tanců, popř. salsu
 • jednu skupinu tanců – standardní nebo latinskoamerické
 • soubor tanců, které se vám líbí nejvíce a vytvořit si tak vlastní mix
 • jediný tanec z naší nabídky
 • salsa
 • moderní tanec
 • tématický tanec k určité příležitosti (maturita, firemní akce apod.)
 • svatební tanec

 

CO SE NAUČÍTE v tanečních kurzech?

 • Na lekcích se naučíte různé variace standardních a latinskoamerických tanců.
 • Začínáme základními kroky, které si brzy osvojíte a v dalších pokračovacích lekcích si vyzkoušíte i rozvinuté sestavy.
 • Seznámíte se, jak se tančí standardní a latinskoamerické tance v evropském stylu.

CO NA SEBE do tanečních kurzů?

TANEČNÍ OBUV

Na tanec doporučujeme speciální taneční boty s hladkou koženou podrážkou určené pro standardní a latinskoamerické tance. Doporučujeme boty měkké, v kterých můžete hýbat špičkami prstů. Pro tanečnice nejsou vhodné boty typu „kostka“ a „jehly“ – podpatek musí být široký minimálně kolem 1 cm, aby se na něm tanečnice cítila stabilní. Podpatek by neměl být vyšší než 6 cm.

Prosíme o nasazení chráničů u speciálních bot na latinu nebo na boty s kovovými podpatky.

TANEČNÍ ODĚV

Doporučujeme pohodlné oblečení, ve kterém se cítíte v pohodě a ženy sexy. Pánům doporučujeme speciálně šité pánské taneční kalhoty nebo jakékoli tmavé společenské kalhoty, košili. Ženám doporučujeme sukni, šaty nebo společenské kalhoty.

Tanečníci na soutěžích mají nádherné střihově velmi atraktivní zdobené kostýmy šité na míru. Kvůli návštěvám tanečních lekcí však nemusíte do svého oblečení investovat tisíce korun. Oblíbený oděv, ve kterém se cítíte dobře a krásně, máte určitě schovaný ve Vašem šatníku.