HISTORIE

 

  Taneční klub STK PRAHA byl založen v roce 1928.

V pražských Holešovicích, na adrese Bubenská č.1, v budově bývalého Kulturního centra Vltavská, dnes Orco, v Klubovně č.1 se tančilo neuvěřitelných 42 let.

 

Současné vedení – Jiří Ševčík a Jiří Pixa, řídí klub již 25 let.

Dětská a juniorská sekce pod vedením Ing. Martiny Pišťáčkové zde funguje již 9 let.

Taneční klub STK Praha vychoval pod vedením zkušených trenérů ČR řadu nejúspěšnějších tanečních párů ČR ve standardních a latinskoamerických tancích, a to i několikanásobných mistrů České repliky v různých věkových kategoriích od juniorských až po seniory.

Taneční klub STK Praha patří v rámci ČR mezi taneční kluby s nejširší členskou základnou. Tančí zde stovky tanečníků ve věku od 5ti do 99 let 🙂

SOUČASNOST

 

 V současné době Taneční klub STK Praha z důvodu rekonstrukce stávajících prostor na Vltavské přesídlil na adresu Vinohradská 184, Praha 3 Vinohrady. Protože se stále více rozrůstá členská základna dětské a juniorské sekce, část tanečního klubu STK Praha se oddělila a přestěhovala se do Tanečního studia Bohemia Dance, do zcela nově zrekonstruovaných krásných prostor tanečního studia na adrese U Měšťanského pivovaru 934/4, Praha 7 Holešovice. Takže v současné době má Taneční klub STK Praha 2 pobočky 🙂

Díky tomu nyní rozšiřujeme také náplň soutěžní dětské a juniorské sekce tanečního klubu STK Praha o moderní tanec – Contemporary.

  • Taneční páry Tanečního klubu latinskoamerických tanců jsou registrovány v Českém svazu sportovního tance (ČSTS) v rámci celosvětové organizace World Dancesport federation (WDSF).
  • Tanečníci Souboru moderního tance jsou registrováni v Czech Dance Organization (CDO).