KARIBIK DANCE

open class

lektorka: Martina Pišťáčková

 

Pro nadšené tanečnice, které se chtějí něco nového přiučit a přitom i spálit kalorie a zpevnit postavu jsme připravili novou taneční, ale i kardio lekci.

Přijďte si zatančit vášnivou salsu, hravé merengue, romantickou bachatu a energický reggaeton v sólo variantě pro ženy!
Na lekcích si užijeme spoustu zábavy, odbouráme stres, dobijeme energii a vytvarujeme postavu!

 

 • SALSA
  … vášnivá a smyslná
  Salsa má původ na Kubě ve 30. letech 20. století. Postupným šířením po Latinské Americe se vyvíjela v každé zemi trochu odlišně. Dnes tak existuje mimo jiné např. salsa kolumbijská či portorická. Taneční styly salsy se přitom neustále dále vyvíjejí.
  Po r. 1960 v souvislosti s kubánskou emigrací do USA si tento tanec získal své příznivce také na Miami, v Los Angeles, New Yorku a dalších městech. V současnosti patří mezi oblíbené verze vedle tradiční kubánské salsy také Mambo on 2 či tzv. Rueda de Casino.

 

 • BACHATA
  … romantická
  Bachata vznikla v Dominikánské republice počátkem 20. století. Texty bývají smutné, romantické,
  většinou o příbězích ze života na chudinských předměstích. Bachata svou uvolněností zpočátku pohoršovala vyšší společenské kruhy, a proto podléhala přísné cenzuře. Od 60. let se zájem o tento tanec rozšiřuje za hranice Dominikány a v 80. letech už je oblíbený napříč společností. V 90. letech se o popularizaci bachaty zasloužil mj. Juan Luis Guerra, skupina Aventura a Frank Reyes.

 

 • MERENGUE
  … veselé a houpavé
  V Dominikánské republice má svůj původ i merengue. Stejně jako bachatu i merengue původně tančily nižší vrstvy obyvatelstva. K popularizaci tohoto tance došlo až ve 2. pol. 20. století díky rozšíření do USA a zemí Latinské Ameriky. Mezi známé interprety patřili např. Juan F. García či Luis Alberti. V hlavním městě Dominikánské rep. Santo Domingo se každé léto už od roku 1967 pravidelně setkávají uznávané kapely z celého světa při příležitosti oslav festivalu „Merengue de Santo Domingo“.

 

 • REGGAETON
  … energický a strhující
  Reggaeton pochází z Portorika. Své příznivce si získal po celé Latinské Americe, především v Chile, Kolumbii a Venezuele. Na počátku
  21. století se rozšířil také do Evropy a Spojených států. Reggaeton má specifický bubnový rytmus, který je směsicí mnoha žánrů (reggae, dancehall, hip hop a R&B, latin pop, cumbia, bachata, merengue a salsa). Mezi nejznámější portorické interprety patří např. Daddy Yankee, Wisin & Yandel, Don Omar, Nicky Jam nebo J Balvin z Kolumbie.

 

Co si obléci na lekci?

Pohodlné oblečení, které podtrhne Vaši postavu a obuv vhodnou pro tanec a dobrou náladu 🙂
Na přezutí jsou vhodné balerínky či piškoty s měkkou podrážkou, které nezanechávají šmouhy, nebo taneční boty na podpatku opatřené chrániči, popř. taneční tréninkové boty. Pokud nedisponujete vhodnou obuví, pro začátek postačí i ponožky. Důležité je, abyste se mohla snadno otáčet a nohy se Vám při pohybu „nezadrhávaly“ o taneční parket.