LADIES Latino

Latinskoamerické tance pro ženy

lektorka:   Martina Pišťáčková

Při sólovém tanci se zaměřujeme především na správné technické provedení prvků. Protože pokud se pohybujete a tančíte správně, vždy to vypadá krásně! A to je to hlavní v našem kurzu … naučit ženy pohybovat se tak, aby vypadaly krásně, aby si tance užily a hlavně, aby se při něm krásně i cítily.

Výuka správné pohybové a taneční techniky vám zaručí zvládnutí ovládání svého těla a pak pro Vás bude hračka naučit se charakteru jednotlivých tanců. Při sólovém tanci se naučíte správnému držení a postavení těla, osvojíte si ladnou chůzi, svůdné pohyby těla, nohou i paží a vlastně vše, co přispívá k atraktivitě každého Vašeho pohybu na tanečním parketu, ale i mimo něj.

Tančíme:

  • v pondělí od 19:00 hod.  

  • v pátek od 18:00 hod.

 

Sólo pro samotnou tanečnici …

Baví Vás tanec, máte ráda latinskoamerickou hudbu, moc ráda byste tančila, ale … nemáte žádného tanečního partnera nebo vlastně ani žádného nechcete …

Latina se přeci nemusí tančit jen v páru!!! Krásně a velmi příjemně se dá tančit i sólo.

Pět latinskoamerických tanců (samba, cha cha, rumba, paso doble a jive) si můžete báječně užít úplně sama. A třeba zjistíte, že je to ještě větší zábava než tanec v páru s partnerem, kterého to třeba zase až tolik nebaví.

 

  • Co se v kurzu naučíte?

Na lekcích se naučíte krásně stát, elegantně držet tělo, ladně chodit, a to nejen na podpatcích, seznámíte se se základními prvky rumby, samby, cha-cha, paso doble a jive.

Začínáme základními kroky, které si rychle osvojíte a v dalších pokračovacích lekcích si vyzkoušíte i kratičké , zpočátku nenáročné, sestavy.

Seznámíte se se soutěžní latinou v evropském stylu.

 

  • Co na sebe?
Taneční obuv

Na tanec doporučujeme speciální taneční boty s hladkou podrážkou. Pro začátečnice doporučujeme první lekce raději naboso v ponožkách nebo v baletních piškotech a pak postupně po chvíli přejít na taneční boty. Ty by měly být měkké, tak, abyste v nich mohly hýbat špičkami prstů.

Nejsou vhodné boty typu „kostka“ a „jehly“ – podpatek musí být široký minimálně kolem 1 cm, abyste se na něm cítila stabilní. Podpatek by neměl být vyšší než 6 cm.

Prosíme o nasazení chráničů u speciálních bot na latinu nebo na boty s kovovými podpatky.

 

Taneční oděv

Doporučujeme tréninkové oblečení, ve kterém se cítíte pohodlně a krásně. Oblékněte si top, tričko s krátkým rukávem, sukni, šaty, punčocháče, legíny, kraťásky nebo kalhoty.

Oblíbený obleček, ve kterém se cítíte sexy a svá, máte určitě schovaný ve Vašem šatníku.

 

Kdy:               

pondělí          od 19:00 – 20:00 hod. (kurz)

středa            od 8:00 – 10:00 hod. (kurz)

pátek             od 18:00 – 19:00 hod. (open class)

 

Kde:      Taneční studio Bohemia Dance – U měšťanského pivovaru 934/4, Praha 7 Holešovice

 

Cena kurzu:

Cena lekcí a kurzu:

3600,- Kč / pololetí (2x a více lekcí v týdnu)

1300,- Kč / 10 lekcí (130,- Kč / 1 lekci, 60 min.)

3 600,- Kč / pololetí (tréninky 2x a více v týdnu)

150,- Kč / jednotlivý vstup

 

Mezi Latinsko-americké tance patří:

  • samba
  • cha cha
  • rumba
  • pasodoble
  • jive