LADIES DANCE LAT

Sólo pro samotnou tanečnici …

Baví Vás tanec, máte ráda latinskoamerickou hudbu, moc ráda byste tančila, ale … nemáte žádného tanečního partnera nebo vlastně ani žádného nechcete …

Latina se přeci nemusí tančit jen v páru!!! Krásně a velmi příjemně se dá tančit i sólo.

Pět latinskoamerických tanců (samba, cha cha, rumba, paso doble a jive) si můžete báječně užít úplně sama. A třeba zjistíte, že je to ještě větší zábava než tanec v páru s partnerem, kterého to třeba zase až tolik nebaví.

Co je Ladies Dance LAT?

Latinskoamerické tance pro ženy

Při sólovém tanci se zaměřujeme především na správné technické provedení prvků. Protože pokud se pohybujete a tančíte správně, vždy to vypadá krásně! A to je to hlavní v našem kurzu … naučit ženy pohybovat se tak, aby vypadaly krásně, aby si tance užily a hlavně, aby se při něm krásně i cítily.

Výuka správné pohybové a taneční techniky vám zaručí zvládnutí ovládání svého těla a pak pro Vás bude hračka naučit se charakteru jednotlivých tanců. Při sólovém tanci se naučíte správnému držení a postavení těla, osvojíte si ladnou chůzi, svůdné pohyby těla, nohou i paží a vlastně vše, co přispívá k atraktivitě každého Vašeho pohybu na tanečním parketu, ale i mimo něj.

 

  • Co se v kurzu naučíte?

Na lekcích se naučíte krásně stát, elegantně držet tělo, ladně chodit, a to nejen na podpatcích, seznámíte se se základními prvky rumby, samby, cha-cha, paso doble a jive.

Začínáme základními kroky, které si rychle osvojíte a v dalších pokračovacích lekcích si vyzkoušíte i kratičké , zpočátku nenáročné, sestavy.

Seznámíte se se soutěžní latinou v evropském stylu.

 

  • Co na sebe?
Taneční obuv

Na tanec doporučujeme speciální taneční boty s hladkou podrážkou. Pro začátečnice doporučujeme první lekce raději naboso v ponožkách nebo v baletních piškotech a pak postupně po chvíli přejít na taneční boty. Ty by měly být měkké, tak, abyste v nich mohly hýbat špičkami prstů.

Nejsou vhodné boty typu „kostka“ a „jehly“ – podpatek musí být široký minimálně kolem 1 cm, abyste se na něm cítila stabilní. Podpatek by neměl být vyšší než 6 cm.

Prosíme o nasazení chráničů u speciálních bot na latinu nebo na boty s kovovými podpatky.

 

Taneční oděv

Doporučujeme tréninkové oblečení, ve kterém se cítíte pohodlně a krásně. Oblékněte si top, tričko s krátkým rukávem, sukni, šaty, punčocháče, legíny, kraťásky nebo kalhoty.

Oblíbený obleček, ve kterém se cítíte sexy a svá, máte určitě schovaný ve Vašem šatníku.

 

Cena lekcí:

Jednotlivý vstup     150,- Kč

 

Mezi Latinsko-americké tance patří:

  • samba
  • cha cha
  • rumba
  • pasodoble
  • jive